Kapat
Anasayfa Açıklamalı Bebek Örnekleri Selanik Bebek Hırka modeli
10 Ekim 2017

Selanik Bebek Hırka modeli

Selanik Bebek Hırka modeli
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Robadan başlanan selanik bebek hırka modelinin hem yapılışı çok kolay, hemde duruşu oldukça şık bir bebek örgüsü. Üstelik içine astar yada polar dikilerek bebek için cekette yapılabilir bu model ile.

Daha öncede sizinle selanik bebek hırkasının yakalı modelini paylaşmıştık. Ama Filiz Çelen hanımın bu selanik bebek hırka modeli bizin önceki paylaştığımıza hiç benzemiyor. Tıpkı hazır alınmış gibi. Sizlerde birçok örgü siparişi için filiz hanıma ulaşabilirsiniz. Hırkanın yapılışında beden kısmında uygulanan selanik örneği oldukça kolay bir model. Öyleki örgüye ilk başlayanlara öğretilen kol bir örnek.

Selanik Model Yapılışı:

Kenar ilmek alınır. Takip eden ilmek ise örülür. sonraki ilmek örülmeden alınır ve ip ön taraftan tutularak başına dolanır. Sonra yine ilmek örülür ve diğer ilmeğe aynı işlem uygulanır. Yani bir ör bir dola şeklinde. Ters yüzdede ön yüzdede aynı işlem yapılır. Sadece her sırada kaydırma olur. Sonraki sırada örülen ilmekler boş alınıp, başına dolananlar ise örülür.

Selanik Bebek Hırka modeli Yapılışı:

Yakadan baslamali bir bebek örgüsü. Bu ölçüdeki bir hırka ortalama 3 ay 1 yaş bebeğe uygundur,
Bebe yünü ile 3,5 no şiş kullanarak 78 ilmek olarak örgüye yakadan başlanır. 12 ilmek önler, 2 şer arttırma yerleri , 10 ilmek kollar, arka içinde 26 ilmekten oluşuyor. Hırka üzerine uygulanan desen ise selanik modeli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir