Kapat
Anasayfa Örgü Modelleri Panço Modelleri Ve Yapılışı
5 Eylül 2018

Panço Modelleri Ve Yapılışı

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Puan Verilmemiş)
Loading...
Panço Modelleri Ve Yapılışı

Bu gün günlerden Nurgün Tezcan günü. Derya Baykal‘ın programı Deryanın Dünyasına katılan Nurgün hanımın yaptığı örgü modelleri hem çok kolay hemde çok kullanışlı oluyor.

Bu yazıda neler var?

Nurgün Tezcan 90 – 170 Panço Yapılışı

İşte bu panço modeli gibi. Düz örgü ile 90 na 170 ölçüsünde yapılan bu pançoyu tam 15 değişik şekillerde kullanabilirsiniz. Aynı şekilde yapılan ve hint pançosu olarak bilinen bir panço modelini daha paylaşmak istedim. Bu modeli de 10 ilmek ile başlayıp bu değişik ip ile 200 sıra örüp görüldüğü gibi dikerek yapabilirsiniz.

Üç Parça Panço Yapılışı – Nurgün Tezcan

Derya baykal ın programı derya nın dünyasında ekranlara gelen örgü ustası nurgün hanım bu günde harika bir örgü yaptı. 3 parçadan oluşan hem yelek hem de panço olarak kullanılabilen 3 parça yelek modelini çok beğendim. Yapılışı çok kolay olan bu 3 parça örgüyü ister yelek isterseniz de panço olarak kullanabilirsiniz. Yanların iki parçası  80 ilmekten başlanıp 5 no şiş ile tamamlanıyor. İki buçuk metre kadar örülüyor. Kişiye göre iki yanın ilmek sayısı azaltırıp çoğaltılabiliyor. Sadece ön parçanın sayısı değişmeyecek. 40 ilmek ile başlanıp uzunca örülen ön parça kapişon bölümü olduğundan daha uzun  örülüyor. Nurgün tezcan nın yaptığı örgüler kolaylıkları ile çok biliniyor. Üç parçadan oluşan yelekli panço modeli oldukça şık bir model. Derya baykal ın programı deryanın dünyasında nurgün tezcan hanım ın bu gün yaptığı yani 10 şubatta yaptığı panço üç parça yelek modeli özellikle mevsimlik kullanmak için oldukça ideal. Nurgün hanım ın hazırladığı şemalı resimler ile yapılışını ve na kadar öreceğinizi bu resimlerde göre bilirsiniz.  Ön parçaların ikisi de 1. 70 cm örülecek.

“Panço Modelleri Ve Yapılışı” üzerine 4 yorum

  1. ebru bozkurt says:
  2. Çisem says:
  3. ferda duran says:
  4. inci ilmen says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir