Nimet Güngör 7 Güllü Hırka | Falanca Kadın Portalı
Kapat
Anasayfa Örgü Modelleri Nimet Güngör 7 Güllü Hırka
13 Ağustos 2013

Nimet Güngör 7 Güllü Hırka

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Puan Verilmemiş)
Loading...
Nimet Güngör 7 Güllü Hırka

Derya baykal ın bu gün ki programında nimet güngörün yaptığı 7 güllü, balık kılçığı modelli hırka gerçekten harika. İster büyükler için isterseniz de küçükler için yapabileceğiniz nimet güngör ün yedi güllü hırkasını son zamanlarda gelin yada lohusa hırkası olarak yapmak çok moda.

Merserize 3 no şiş ile yapılan hırkaya  arka için 253 ilmek atarak başlıyoruz. Balık kılçığı modeli için önce kenar ilmeği örüyoruz, yalnız bu modelin özellik fantazi lastikte olduğu gibi arkadan alarak öreceğiz örgümüzü ki örgü sarkmasın. 1 ters 1 düz 1 ters ip önde 1 taneyi düz örer gibi örmeden alıyoruz.   Sonraki 2 ilmeği beraber düz örüyoruz. Örmediğimiz ilmeği üsten aşırıp bir dolayıp şişe yine 1 ters 1 düz olarak devam ediyoruz.  Ters sırada ise ters ters düz düz örülüyor.

Balık kılçığı örneği bitince diğer örnek için 2 ters 5 düz 2 ters olarak 5 sıra örüyoruz. Sonra 2 ters örüp 2 düz örüp ortadaki 1 ilmeği 5 sıra söküp sonra o ilmeği alttan alıp normal örüp 2 düz 2 ters olarak devam. Bu sökme işlemini 5 sırada bir yapıyoruz.

İlginizi Çekebilir;


“Nimet Güngör 7 Güllü Hırka” üzerine 4 yorum

  1. yunus emre says:
  2. Makbule Buyukbayrak says:
  3. Makbule Buyukbayrak says:
  4. mevlüde says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir