Kapat
Anasayfa Sağlık Lazer Epilasyon
28 Şubat 2014

Lazer Epilasyon

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Puan Verilmemiş)
Loading...
Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon eskiden çok pahalı ve hakkında bir şey bilinmeyen bir işlem ken, şimdilerde ister bayan olsun ister erkek en çok tercih edilen az acılı ve kıllara kesin çözüm yöntemidir. Lazer epilasyon yaptıranlar bir ömür kıllarına veda ederken özellikle hanımların çok işine yarayan bir yöntem olmuştur. Artık hemen her sokakta Lazer Epilasyon yapan yerler bulmak çok mümkün. Sağlıklı ve kesin çözüm Lazer Epilasyon için bu işin eğitimini almış doktorların yapması en sağlıklısıdır. Lazer epilasyonda yapılan bölge ve kıl kökü kalınlığına göre 4 yada 5 seansta lazer sonuçlanabilir. Hasa tenli insanlarda lazer epilasyon sürecinde bölgede kızarma görülmesi olağan bir durumdur. Bu süreçte lazer epilasyon seansları sonrası kişinin güneş kremi kullanması gerçekten önemlidir. Bazen Lazer Epilasyon ile tüylerden bir ömür kurtulmak mümkün olmaz.  tüyleri büyüten  hücreler lazerin bölgesinin bira altında bulunabilir ve senede bir lazer bir ömür sürebilir.  Artık Çok çeşitli lazer epilasyon makineleri bulunmakta.

Lazer Yanığı Nedir?

Lazer Epilasyon da  kıl köküne ulaşıp oradaki melanin adı verilen ısı bozum derecesinde   ısıtıp  kıl kökünü tamamen öldürmek olduğundan , lazerin dalga boyu sabittir bir  atış ısı bozum derecesine hızla ulaştığı için Lazer Epilasyon yapılan bölgede minik  morluklar oluşur. Bu durum halk arasında lazer yanığı olarak bilinir ve kısa zamanda geçer.

Lazer Epilasyon Acır mı?

Lazer epilasyon yapacakların en çok merak ettikleri soru olan lazer epilasyon yapılırken  acıyıp acımayacağına gelince çok hafif bazen de hiç acımadığı söylenir. Hassas genital bölge gibi bölgelerde özellikle sinek ısırığına benzeyen hafif ağrı görünür.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Lazer Epilasyon fiyatları eskiden çok uçuk fiyatlarda idi. Şimdilerde Lazer Epilasyon merkezlerinin çoğalması ve rekabetin artması, her gün daha yeni lazer epilasyon aletleri ve yöntemlerinin çıkmasından dolayı şimdilerde Lazer Epilasyon fiyatları çok da pahalı sayılmamakta. Lazer Epilasyon fiyatları yapılacak bölgeye ve kıl kökü kalınlığına ve yoğunluğuna göre değişmektedir.

Lazer Epilasyon Ne kadar Sürer?

Lazer Epilasyon tek seferde daha fazla kıl köküne ulaşıldığından en çok tercih edilen kesin çözümlü bir yöntemdir. Hem erkekler için hemde bayanlar için uygulanabilen lazer apilasyon en fazla 4 yada 5 seansta tamamen bitmekte. Erkelerde kıl kökü kalınlığı ve fazla kıl sebebi ile bu süre artabilmektedir.

Lazer Epilasyon Sağlıklı mı?

Lazer Epilasyon gerçekten işin uzmanı ve eğitimli doktorlar tarafından yapıldığı sürece en zararsız lazer epilasyon  türüdür. Artık evde  kişinin kendinin yapabileceği satılan Lazer Epilasyon makineleri bulunmakta. Fakat lazer tehlikeli bir işlem olduğundan bana pek güven vermedi doğrusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir