Kapat
Anasayfa Tatlı Tarifleri Güllaç Sarması
19 Mayıs 2018

Güllaç Sarması

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Puan Verilmemiş)
Loading...
Güllaç Sarması

Ramazan güllaç tariflerine kesmikli güllaç tarifini de eklemelisiniz. Hem kolay hemde görüntüsü ile çok beğenilen güllaç sarmasını video sayesinde bayram tatlısı olarak da evinizde yapabilirsiniz. Nette gezerken gördüğüm ve denediğim bu lorlu cevizli bu değişik ama çok lezzetli lorlu kesmikli güllacı mutlaka denemelisiniz.

Bu yazıda neler var?

Güllaç Sarması Malzemeler:

  • 8-9 adet güllaç yaprağı

Güllaç Sarması Kesmik:

  • 2 lt. yağlı süt
  • 2  limon suyu
  • 2 yemek kaşığı şeker

Güllaç Sarması Şerbet :

  • 2 paket süt
  • 2 dolu büyük bardak şeker

Güllaç Sarması Yapılışı:

Tatlımıza kesmiği yaparak başlıyoruz. süt kaynamaya  Kaynayınca içine limon suyunu ekleyip kesilmesini bekleyin. ocaktan alıp  15 dakika kadar bekleyin  bir süzekte süzün.1 saat süzülmesini bekleyin, tabağa alıp içine 2 kaşık şeker atıp karıştırın.Güllaç ları ikiye bölün.Geniş bir tepsiye su doldurup, güllaç yapraklarını teker teker suya batırıp bir bezin üzerine serin.
6 parçayı ıslattıktan sonra, ilk ıslattığınızdan başlayarak sarmaya başlayın.Islanmış yaprağı düzgünce serin ve şekerli kesmikten uzun kısmına bir yemek kaşığı kadar serin.Rulo yapın ve kendi etrafında sararak gül şekli verin. Ben büyük boy borcam tepsiye dizdim ve 8 buçuk yaprak sığdı.
Sütü tencereye koyup kaynamaya bırakın. Kaynayınca içine şekeri atıp altını kapatın. Şeker eriyene kadar karıştırın. İlk sıcaklığı geçince güllaçların üzerine dökün.Mümkünse aynı gün içinde tüketmeye çalışın. Ertesi güne kalınca aynı lezzeti bulamıyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir