Kapat
Anasayfa Kadınca Değişik Dövme Modelleri
30 Nisan 2018

Değişik Dövme Modelleri

Değişik Dövme Modelleri

Sizler için dünyaca ünlü Dövmecilerin modellerinden bir kaç tane Dövme modeli seçtik. Eğer sizde Dövme veya diğer adıyla Tattoo yaptırmayı düşünüyorsanız bu Dövme Modellerine bakmadan geçmeyin derim. Yazılı dövme modellerinden dövme yazılarına, burç dövmelerinden, çiçekli dövme, hayvanlı dövme modelleri gibi birbirinden değişik ve 2018 dövme modellerinin en güzelleri bu galeride.

Dövme konusunda ilk olarak söylediğimiz nerede yaptıracağınız olmuştu. Profesyonel, steril ve modern bir hizmet veren dövme sanatçılarının yaptığı dövmelerde herhangi bir problem yaşayacağınızı düşünmesek de bazı bilgileri sizinle paylaşmakta fayda görüyoruz.

Dövme Modelleri

Dövme yapımının ardından boyanın deriye uyumu için 2 gün kadar  su değdirilmemesini tavsiye edilir. dövme renklerinin hep canlı kalması için  bir hafta boyunca güneşte fazla kalmamanızı, denize ya da havuza girmemenizi önerilir.  İyileşme süreci uzun görünse de kremler ile kısa zamanda iyileşme gerçekleşir. dövme olan bölgeyi kaşımamalıyız.  Tahriş olur  ve dövmeniz zarar görür.

Dövme renkleri;

Dövmenin  yapıldığı bölgeye ve kişinin  durumuna göre değişiklik gösterebilir. Dövmenin renginde açılma da meydana gelebilir. Çok su  uygulanan dövmelerde ve ter bezlerinin yoğun olarak yer aldığı bölgelerdeki dövmelerin renklerinde açılma , Güneşe maruz kalan dövmeler de renk açılması yaşayabilir.

Dövme Bakımında Püf Noktalar:

  • Dövme yapılan alanı temiz tutmak Dövmeden 8 saat geçtikten sonra anti-bakteriyel sabun ile o bölgeyi yıkayınız. Sonrasın da krem ile bakımını yapınız.
  • Sarılan  sargıyı söyleyeceği zaman çıkartınız , tekrar sarmayın. Dövme  açık yaradır ve iyileşme yöntemi açık bırakmaktır.

Dövme yapılan bölgenin iyileşme süreci;

Derideki bir yaranın iyileşme süreci ile aynıdır.  iyileşme süreci 10 ya da 15 gündür. Dövmenin kabukları 4 – 5 gün içerisinde dökülür ve parlak deri ortaya çıkar. 5 gün sonra dövme yapılan bölge artık mikrop kapmayacak durumdadır.

Kolun üzerinde 3 boyutlu dövmelere göbeğin üzerine yapılan bir göz veya elin üzerine yapılan bir örümcek eşlik ederek dövmelerin resimden uzak gerçek bir görüntü vermesini sağlar.
Hayvan figürlerinin de 3 boyutlu yapıldığı dövme gerçek bir görünüm sağlar.
3 boyutlu dövme uygulaması daha fazla detay ve işçilik gerektirir.

“Değişik Dövme Modelleri” üzerine 1 yorum

  1. ayse says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir