Kapat
Anasayfa Bebek - Çocuk Çocukların Bitmek Bilmez Enerjileri
23 Nisan 2013

Çocukların Bitmek Bilmez Enerjileri

Çocukların Bitmek Bilmez Enerjileri
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Puan Verilmemiş)
Loading...

Çocukların Bitmek Bilmez Enerjileri

Işık, hava, güneş ve rüzgâr gibi etkenler çocukları hastalıklara karşı dayanıklı yapar, onların vücut ve ruhla ilgili yönlerde gelişmelerini hızlandırır. Çocuklar genel olarak yaratılış gereği kapalı yerlerde oturmayı pek sevmezler ve her zaman için serbest bir şekilde oynamayı isterler. Çocuklar ayrıca vücut kaslarını çalıştırmak, koşuşturmak, hareket etme hırslarını kendince uygun bir şekilde giderme gereksinimi duyarlar.

Çocukların anne ve babası ile çevresindekilerin meraklı bakışları arasında çoğu kez, böylesine küçücük bir halde olan varlığın bu kadar çok enerjiyi nereden bulduğuna merek ederler. Çünkü çocuklar bütün gün hareket halindedirler. Hemen hemen her anne, zaman zaman çocuklarına karşı “Hiç değilse bir dakikacık uslu dur ve yerinde otur!” diye söylenirler. Ama anne ve baba, çocuklarını hareketsiz kalmasını, ya da bir yerde oturmak için zorlarsa, o zaman çocuklar içinde bulunan fazla enerjisini nasıl harcayacaklarını bilmezler, o neşeli mutlu hallerinden geriye eser kalmaz ve huzursuzluk yapmaya başlayan, sinirli, asabi, söz tutmayan bir tutum sergilemeye başlarlar.

Çok uyanık, yeni keşifler ortaya çıkarmaya çalışan ve bu ruha sahip çocuklar koşmaktan, zıplamaktan, gezmekten, diğer çocuklarla beraberce birlikte oynamaktan hoşlanır ve kendini bu durum karşısında frenleyemezler. Günümüz şartlarına uygun olarak inşa edilen ve ailelerin ikamet ettikleri evler, apartman daireleri çocukların rahat bir şekilde zıplayarak oynamasına, içindeki enerjisini boşaltmaya ve hareket etme tavrını karşılamaya yetecek ölçüde büyük değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir