Kapat
Anasayfa Kadınca 2014 KPSS Ortaöğretim-Önlisans Başvuru tarihleri
2 Temmuz 2014

2014 KPSS Ortaöğretim-Önlisans Başvuru tarihleri

2014 KPSS Ortaöğretim-Önlisans Başvuru tarihleri

Son açıklamalara göre 2014 KPSS Ortaöğretim-Önlisans Başvuru tarihleri ertelendi. KPSS başvuruları ne zaman yapılacak? Başvuru tarihleri hangi tarihler arasında? KPSS başvuruları ne zaman?

ÖSYM-KPSS Ortaöğretim ve Önlisans öğrencileri için sınav başvuru tarihleri 8-24 Temmuz arasında. 2014 KPSS Ortaöğretim ve Önlisans öğrencileri başvuruları ile ilgili duyurulara haberimizden tüm detaylarına ulaşabilirsiniz. Ayrıntılar için milliyet.com.tr’den ayrılmayın. KPSS Başvuruları ve Sınav Tarihleri (KPSS Ortaöğretim (Lise) Başvuruları – 2014 KPSS Önlisans Başvuruları) – ÖSYM

 

KPSS Ortaöğretim ve Önlisans Başvuru Tarihleri 8 Temmuz ve 24 Temmuz arasında yapılacak. KPSS Ortaöğretim ve Önlisans öğrencileri için sınav başvuru tarihleri 8-24 Temmuz arasında.

KPSS 2014 Lisans öğrencileri 5-6 Temmuz’da sınava girecek. Lisans Sınavı giriş belgenizi almak için haberimizde bulunan linke tıklayabilirsiniz. KPSS 2014 Başvuruları ve Sınav Takvimi milliyet.com.tr’de..

Başvurular, başvuru merkezlerince yürütülecek. Söz konusu merkezler ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinde yayımlanacak, başvuru süresi uzatılmayacak.

Sınava, ortaöğretim ve ön lisans mezunları ile mezun olabilecek durumda olan adaylar girecek.

Adayların başvurudan önce sınav ücretini yatırmış olmaları gerekiyor. Sınav ücretini yatırmak başvuru için yeterli olmayacak. Sınav ücretini yatırmış olduğu halde başvurusunu kılavuzda/duyuruda belirtildiği şekilde tamamlamayan adayların, başvurularını süresi içinde tamamlamaları gerekiyor. Başvuru işlemini belirtildiği şekilde tamamlamayanlar sınava katılamayacak.

İnternetten bireysel başvuru yapacak adayların başvurularının tamamlanabilmesi için onay kodunu sisteme girmeleri, başvuru ekranında “Başvuru işlemi başarıyla tamamlandı” açıklamasını mutlaka görmeleri ve aday başvuru kayıt bilgilerinin bir dökümünü yazıcıdan edinmeleri uyarısında bulunulan duyuruda, şunlar kaydedildi:

“Başvuru Merkezi aracılığı ile başvuru yapan adaylar, aday başvuru kayıt bilgilerinde yer alan başvuru bilgilerinin doğruluğunu kontrol etmek amacı ile görevli tarafından kendilerine verilen çıktıyı kontrol ettikten sonra çıktı üzerinde yer alan onay kodunu görevliye bildirecekler ve görevli onay kodunu sisteme girdikten sonra başvuru tamamlanacaktır. Onay kodu girilmeyen başvurular tamamlanmayacağı için geçersizdir ve sorumluluk adaya aittir.

Başvuru merkezleri, resmi iş gününde ve resmi iş saatlerinde başvuru alacaklardır. İnternetten bireysel başvurular 24 Temmuz saat 23.59’da sona erecektir.

Başvurusunu tamamlayan tüm adaylar, başvuru süresi içinde ÖSYM’nin internet sayfasında bulunan aday işlemleri sisteminden (ais.osym.gov.tr) başvuru bilgilerini mutlaka kontrol etmeli, başvurusunun tamamlandığını teyit ederek sınavın diğer aşamalarında gerekebileceğinden aday başvuru kayıt bilgilerinin yazıcıdan bir dökümünü edinmelidir.”

Sınava katılmak isteyenler kılavuz ile aday başvuru formuna, başvurma süresi içinde ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden ulaşabilecek. Kılavuz dağıtımı ve satışı ise yapılamayacak.

Duyuruda, sınava başvuracak adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri gerektiği, başvurularını tamamladıktan sonra başvuru süresi içinde http://ais.osym.gov.tr internet adresinden başvuru bilgilerini kontrol etmeleri uyarısında bulunuldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir